Důvodů, proč si chceme pořídit zahradní altán, může být hned několik. Většinou je ale důvodem to, aby nás konkrétní altán ochránil před různými rozmary počasí, které mohou nastat. Pokud budeme v daném směru konkrétní, potom nás altány ochrání před celou řadou situací, což je také důvodem, proč se stávají tak oblíbené. Podívejme se proto na situace, kdy nám přijdou vhod. A to třeba na naší zahradě, ale stejně tak i v případě jiných událostí, kdy je budeme potřebovat.

Zahradní altány s kovovou konstrukcí ochrání před větrem

Je jasné, že když už se rozhodneme investovat naše peníze a pořídíme si zahradní altány, měli bychom v první řadě investovat do kvality zpracování. Díky tomu máme jistotu, že daný altán nabídne nejenom stabilitu, ale nabídne také vysokou odolnost a dlouhou životnost. Pokud se také podíváme na pozitivum, které kovový zahradní altán přinese, potom je to zcela určitě ochrana proti větru. A to nejenom proti slabšímu větříčku, ale třeba i proti silnějším poryvům. Pouze je třeba dodržet jedno důležité pravidlo, kterým je existence bočnic na daném altánu. O těch můžeme říci, že jsou buď součástí balení, nebo je můžeme koupit samostatně. Jestliže tedy hledáte dané řešení a zaujal vás i zahradní altán výprodej, je třeba myslet v první řadě právě na to, abyste kupovali variantu s bočnicemi.

Ty navíc mají tu výhodu, že jsou odnímatelné. Není tedy problém je v silnějším větru nejenom využít, ale umístit je i na požadované místo. Pokud nejsou potřeba, není problém je sejmout zcela a uložit.

Zahradní stany a altány ochrání také před deštěm

I to je druhá ukázka dokonalosti tohoto produktu, jelikož vás dokáže velmi dobře ochránit i před deštěm. I to je jeden z hlavních důvodů, proč si je pořídit. Ideální, pokud hledáte třeba zahradní altány se slevou. Na co bychom neměli zapomínat, to je rozhodně také informace spojená s tím, že na trhu existují hned dvě možnosti materiálů.

Jaké materiály jsou nejlepší?

Podíváme-li se na dostupnost materiálů, potom se daný altán liší tím, zda samotnou plachtu tvoří PVC, nebo je vyrobena z klasické, ale impregnované látky. Dnes bývá u mnohých lidí hitem zahradní altán plátěný, ale na druhou stranu musíme říci, že rozhodně není jedinou využívanou možností. Právě látka mnohem lépe vypadá, ale na druhou stranu je třeba dodat, že si s velkým deštěm nemusí poradit tak dobře, jako právě PVC. To mimo jiné nabídne i snadnější údržbu.

party_stany_dm_5

Každopádně u obou daných látek platí, že nás ochrání nejenom před menším deštěm, ale i před větší průtrží. Připomeňme však, že kovový altán je spíše řešením letním, pro hezké dny. Na celodenní déšť tedy ne každý typ může být uzpůsoben. Na druhou stranu je také málo lidí, co by ve skutečně intenzivním dešti pořádalo svou garden párty.

Bát se nemusíte ani slunce

Pokud svítí slunce, je to dokonalý čas proto, uspořádat na vaší zahradě zajímavou oslavu. Na co však nezapomínejte, to je nutná ochrana před sluncem. Ve stínu by tak měli být především:

  • Starší osoby
  • Malé děti
  • Lidé s citlivou kůží

I de tak přijde naplno vhod právě skládací nůžkový altán, který může nabídnout opravdu velmi rozsáhlý stín. Pokud se i zde dotkneme výše zmíněných materiálů, je v tomto případě lepší altán plátěný. Látka tak nabídne mnohem lepší prodyšnost a tak se nemusíme pod altánem bát jakýchkoliv vysokých teplot. Stejně tak platí, že můžeme vybírat z celé řady velikostních variant, které zahradní kovový altán nabídne. Zvolit můžeme jak ty nejmenší, o velikosti 3×3 metry, tak i větší, o velikosti 6 x 12 metrů.

Čtěte dále: