Novým hitem posledních let jsou zejména WPC podlahy, které je obtížné rozeznat od 100% dřevěných podlah. WPC prkna jsou dřevěná prkna s příměsí plastu většinou v poměru 60 % dřeva a 40 % plastu. Oblíbené jsou zejména díky bezúdržbovosti. I přes téměř totožnou podobu je na rozdíl od klasického dřeva nemusíte dvakrát ročně natírat a ošetřovat. Ušetříte tak nejen množství peněz, ale také času.

Dřevěná venkovní podlaha z WPC materiálů se navíc nekroutí jako klasické dřevo a ani se neodlamuje. Je odolná vůči hnilobě, UV záření, mrazu, dešti i sněhu. Pokud navíc toužíte po obložení kolem bazénu, prkna z WPC nabízí také zakončovací lemy a lišty umožňující použití i pro zaoblené bazény. Prkna je možné pak pokládat různými směry a vyřezat je do oblých tvarů.

WPC podlaha - obložení kolem bazénu

WPC podlaha – obložení kolem bazénu

WPC podlahy se přitom nevyrábějí z žádných nekvalitních materiálů, jak se lidé často mylně domnívají. Ty nejlepší firmy ve směsi WPC používajídřevo s certifikací PEFC, které je zdravotně zcela nezávadné, recyklovatelné, výběrové a šetrné k přírodě. Povrch je velmi příjemný na dotyk bosou nohou.

Ušetříte si i starosti, neboť některé společnosti nabízí více než 20 let záruky na hnilobu, plíseň, dřevokazné houby, hmyz, škůdce a rez. To vám u klasických dřevěných podlah nebude žádná firma garantovat. Nemluvě o potvrzené vysoké životnosti kvalitních prken z WPC materiálů dosahující až 50 let.

Dávejte ovšem pozor, ať si materiál či samotnou pokládku neobjednáte u pochybné společnosti. Koukejte na reference, spokojené zákazníky i bohaté zkušenosti. Atesty, certifikace a dlouhodobé testování kvality vám napoví, že se jedná o společnost, která je důvěryhodná. Některé firmy dokonce nabízejí nezávaznou kalkulaci či návštěvu v místě vašeho bydliště zcela zdarma.

Na kvalitní podlaze se prostě a jednoduše nevyplatí šetřit za každou cenu.

Čtěte dále: