Analýza vodyPlánujete stavbu rodinného domu? Pokud je tomu tak, určitě je třeba zvážit i možnosti využívání pitné vody. Bez té se žádná domácnost neobejde. Podívejme se společně na aktuálně používaná řešení, stejně jako na možná rizika. Ale i na to, jak je eliminovat. Prvním řešením je klasické napojení na vodovodní řad. Jde o variantu jednoduchou a praktickou. Na druhou stranu je dobré pamatovat, že úprava a čištění vod v současných čističkách nemusí být úplně dokonalá. Kromě toho, že starší technologie nemusí odstranit všechny nečistoty, jsou samotné limity spojené s vodou nastaveny velmi benevolentně. Ne vždy je tedy taková voda pro náš organismus ta pravá.

V plánu můžete mít i vlastní studnu

Druhým řešením je vlastní soukromá studna. U ní víte, že využíváte v podstatě podzemní vodu. I u ní se mohou objevit různá rizika. Je to hlavně prosakování nečistot skrz půdu. Mohou to být třeba zbytky hnojiv a chemie z polí. Ty se následně promíchají s vodou ve vaší studni a dostanou do vašeho organismu. Analýzy vod pomohou zjistit, zda daný problém nepostihuje vaši studnu. Tedy v případě plánované stavby podzemní vodu, která se nachází v lokalitě, kde budete svůj dům budovat. Pokud se daný problém objeví, může to být také nemalé riziko.

Jak na dokonale čistou vodu?

Výše jsme si ukázali, že ani jedno řešení nemusí být bezproblémové a nezávadné. Jak tedy problém s vodou vyřešit? Pomůže filtrace na pitnou vodu, která bude neinstalována v rámci vaší domácnosti. Jde o řešení, díky kterému bude voda proudící do vašich kohoutků čištěna efektivními filtry. Ty budou voleny s ohledem na výsledky analýz. Tedy tak, aby dokázaly odstranit přesně ty látky, které jsou ve vaší vodě navíc. Jejich hlavní výhodou je jednoduchý a nenáročný provoz, stejně jako to, že je lze aplikovat jak na vodu z běžného řadu, tak i na vodu studniční.

Čtěte dále: