Vlastníte nějakou nemovitost a rádi byste upravili její zevnějšek? Snad každý, kdo si budovu prohlíží zvenku, přemýšlí, jak asi vypadá vevnitř. Důležité je nejen krásný interiér, ale i to, jak budova vypadá zvenku. Každá stavba vyžaduje údržbu dle různých faktorů a také dle lokality, ve které je umístěna.

Odstranění nečistot

Staré budovy jsou náchylné k tvorbě organických nečistot, například mechů, řas, lišejníků či plísní. Kromě toho, že to nepůsobí dobře na vzhled budovy, mohou tyto organismy představovat také zdravotní i bezpečnostní riziko. Ve městech bývají budovy znečištěny atmosférickými nečistotami, jakými je smog, saze a prach. Na vyčištění zmíněných nečistot je vhodné zavolat odborníky. Experti z Axiom Real nejprve definují typ nečistot, které znehodnocují fasádu, a na základě toho zvolí typ čistících prostředků. Využitím vysokotlakého proudu vody a čistících prostředků fasádu vyčistí. Důležitá je rovněž pravidelnost. Dle vnějších vlivů i poloze a typu budovy se frekvence čištění může snižovat nebo zvyšovat, nicméně obvykle by se mělo opakovat každých 5 až 8 let.

Čištění pískem

Čištění se nevztahuje jen na vnějšek budovy. Máte zašlý sklep, který chcete dát do parády? Technikou zvanou tryskání (pískování) s následným čištěním toho docílíte. Jde o odstranění nečistot za pomocí proudu jemných částic. Pískování vám dokáže také zvelebit podlahy, strop a klidně i schodiště.

Kolik to bude stát?

Vzhledem k tomu, že se každá budova liší velikostí i typem znečištění, není možné stanovit univerzální ceny. Odborníci z Axiom Real vám ceník však rádi zdarma připraví, stačí se na ně pouze obrátit.

Čtěte dále: