Koupili jste dům nebo byt, zařídili ho a už si spokojeně bydlíte? Ruku na srdce – mysleli jste i na problémy a pojistili jste se proti nim? Ne? Věřte, že tím velmi riskujete. Za výhodné pojištění novostavby zaplatíte jen několik tisíc ročně. Jaké pojištění byste si měli zařídit a na co si při výběru pojistky musíte dát pozor?

3 možné varianty

Jako majitel nemovitosti musíte vědět, že pojišťovny nabízí 3 různé varianty pojištění, které se vztahují k nemovitosti. První z nich je pojištění nemovitosti, které se vztahuje pouze na nemovité věci jako je byt či rodinný dům, jeho stavební součásti a přilehlé malé stavby jako studna, garáž apod. Více se o tomto pojištění dozvíte v tomto článku. Druhým typem je pojištění domácnosti. To se vztahuje na věci movité.

Do třetice pojišťovny nabízí pojištění majetku. To je kombinací obou předchozích variant, protože se vztahuje na věci movité i nemovité. Z hlediska rozsahu škod a ceny se jeví jako nevýhodnější pojištění novostavby.

noboco.cz_online_ergo_cz_01

Kolik zaplatíte?

Pojištění majetku se stanovuje individuálně. Některé pojišťovny určují cenu na základě ocenění majetku, což může být velmi ošemetné. Je zřejmé, že na začátku (po koupení bytu a jeho vybavení) je cena nemovitosti dražší, ovšem postupem času cena klesá, takže jsou pojistky často předražené. Je výhodnější, pokud se cena pojištění určuje na základě obytné plochy a celkové pojistné částky domácnosti. Pojistnou částku volíte sami, čímž ovlivníte cenu roční pojistky.

noboco.cz_online_ergo_cz_02

V současné době je možné i sjednání pojištění online, které zabere jen několik málo minut. Nabízí ho například pojišťovna ERGO. Online si můžete sjednat populární pojištění majetku Bezpečný domov. Ceny se pojišťovna i pro výhodné podmínky snaží držet nízko. Například: Při velikosti obytné plochy 80m2 a pojistné částce 1 900 000 Kč, vás roční pojistné vyjde na pouhých 2 668 Kč. Přečtěte si ještě tyto dotazy k pojištění Bezpečný domov a zjistíte, jak výhodné bude pojištění i pro vás!

Čtěte dále: