Zima se pomalu ale jistě blíží. Pokud máte u své novostavby bazén a nevíte, jak ho zazimovat, přinášíme vám pár tipů, jak to zvládnout jednoduše a téměř bez práce. Naše tipy se hodí pro každého, kdo koupil plastové bazény v akci a toto bude jejich první zima, v rámci které hledají ty pravé zkušenosti spojené s tím, jak si s bazénem poradit.

Odpustit vodu a odpojit příslušenství zvládnete

To první, je třeba udělat, to je odpuštění části vody, a to tak, aby hladina nedosahovala jednotlivých otvorů, kde je připojeno příslušenství. Týká se to jak variant, jakými je bazén nadzemní, tak i varianty, kdy máte bazén do země. Co je dále nezbytností, to je i odpojení daného příslušenství, jelikož to by mohl mráz v souvislosti s vodou výrazně poškodit.

Usnadněte si čištění

Bazén je třeba také dostatečně vyčistit. Jak to zvládnout jednoduše? Pevné nečistoty již zachytila filtrace, při pravidelném zapínání. Nečistoty ze dna zase zvládnou snadno odstranit robotické bazénové vysavače, které mohou fungovat zcela automaticky. Ušetří vám mnoho času i nervů. A tak zbývá jenom krok poslední, kterým je očištění stěn.

Plastové bazény do země

Pomozte si chemií

Jakou konkrétně? Na trhu už najdete přípravky, které jsou určené právě pro majitele bazénů, kteří je chtějí zazimovat. Tento přípravek do vody v požadovaném dávkování nalijete, a máte vystaráno. Jeho předností je to, že umí:

  • Eliminovat vápenaté usazeniny
  • Předcházet tvorbě řas
  • Usnadnit čištění na jaře

Stačí jenom plachta

Čistotu vody máme tedy také zabezpečenu. A co zbývá jako poslední krok? Samozřejmě je to krycí plachta, kterou je třeba na bazén pevně umístit. Proč? Aby během celého období dostatečně chránila před jakýmikoliv nečistotami, které mohou na hladinu spadnout ze vzduchu. Tímto krokem je celé zazimování bazénu u konce a na jaře se můžete těšit z dokonale čisté vody. Uvidíte.

Čtěte dále: