Pořízení vlastního bydlení představuje zásadní životní krok, který jednou musí podstoupit asi každý z nás. Pokud nechcete celé roky trávit v pronájmu a zajišťovat tím někomu jinému pasivní příjem, nezbývá nic jiného, než si sáhnout poněkud hlouběji do kapsy. Když už ovšem do nemovitosti investujete, je potřeba myslet na její ochranu. Jak se efektivně bránit nástrahám, které číhají na každém kroku? Pomůže jedině série preventivních opatření.

Pojištění jak preventivní opatření před katastrofou

Investice do vlastní domácnosti patří k těm nejnákladnějším úkonům, které v životě musíte podstoupit. V zásadě nezáleží na tom, jestli se rozhodnete pro rodinný dům nebo byt, v obou případech vás totiž ohrožují katastrofické scénáře, jimž dopředu nedokážete zabránit. Jedinou ochranou je proto prevence v podobě pojištění nemovitosti a domácnosti. Ideální finanční produkt kryje škody spojené s požárem, povodněmi, vandalismem rozbitím skla z jakékoli příčiny, zkratu na elektromotorech nebo také škody na majetku způsobené zvěří.

noboco.cz_ergo_cz_01

Nyní ovšem přecházíme k tomu složitějšímu – jak v rozsáhlé paletě finančních produktů vybrat ten správný? Žijeme v době technologického pokroku a proto už spoustu činností spojených s běžným životem můžeme vyřešit online. Jinak tomu není ani v případě pojištění. Kalkulaci pojištění domácnosti na základě pravdivých údajů lze provést během několika minut a výslednou částku posléze porovnat se vším, co vám bylo doposud nabízeno.

Výpočet pojištění není závazným podnětem k uzavření smlouvy

Pokud se rozhodnete využít internetovou kalkulačku pro výpočet pojistné částky, výhoda spočívá v jeho nezávaznosti. To, že si necháte vypracovat návrh, ještě neznamená, že musíte rovnou přistoupit k podepsání smlouvy. Navíc vás žádný zaměstnanec konkrétní společnosti nebude přemlouvat k jednání. Rozhodnutí je zkrátka jen a jen na vás.

Čtěte dále: