Rekonstrukce staršího bytu, nebo koupě novostavby? To je otázka, kterou si pokládá stále více lidí. Pokud i vy, podívejte se společně s námi na to, proč je lepší druhá možnost. Začneme tím, že jako zájemci o nové bydlení máme na výběr z obrovského množství kvalitních lokalit. Příkladem mohou být byty na prodej Praha 9 Letňany, které jsou jedním z doporučovaných pražských developerských projektů. Ty se mohou stát i skvělým příkladem pro další pozitiva, které novostavba má.

Bydlete v novém, moderním bytě

I když si svůj stávající byt zrekonstruujete, stále je třeba myslet na to, že se jedná o stavbu, která má ty nejlepší léta za sebou. S tím může souviset nejenom nutnost budoucích investic, ale také fakt, že ne všechny použité materiály jsou zdravotně nezávadné, jsou kvalitní a stále budou spojeny s dlouhou životností. I to hraje do karet novostavbám, kde podobné problémy nehrozí.

Byty na prodej Praha 9 Letňany

V novém bytě šetříte

Každý byt je spojený s finančními náklady. O tom není pochyb. Pokud se nastěhujeme do novostavby, máme jistotu, že budou o poznání menší, než ve starším objektu. Je to dáno hlavně tím, že můžeme efektivněji vytápět, využívat lepší spotřebiče a vybavení, stejně jako si můžeme být jisti i kvalitní izolací. To vše dohromady je spojeno s tím, že zaplatíme mnohem méně za:

  • Elektřinu
  • Plyn
  • Teplo

Ceny? Velmi nízké

Pokud doba přála tomu, koupit si nový byt, je tomu právě nyní. Pokud porovnáme byt v novostavbě, který splňuje všechny potřebné standardy, a byt starší s náklady na nutnou rekonstrukci, výrazný cenový rozdíl zde určitě není. A i to se tak stává jedním z hlavních důvodů, proč se vydat touto cestou. Opomíjet bychom dále neměli ani fakt, že s cenami souvisí i možnost financování pomocí hypoték. As i u nich jsou úrokové sazby jedny z nejnižších, a to za posledních několik desítek let. I to je důvod, proč je dobré investovat do vlastního.

Čtěte dále: