Máte v plánu koupit si nový dům, popřípadě i byt? Na trhu lze získat dvě hlavní varianty. První téměř nevybavenou a druhou, která je připravena k plnohodnotnému bydlení. Podívejte se s námi, proč je důležité hledět i na použité materiály a co vše by nás mělo zajímat.

Začněte od podlahy

Co je dnes hitem? Určitě materiály přírodní. Tedy dřevo. Klasikou je dnes takzvaná plovoucí podlaha, označovaná též jako laminátová. Jedná se o příjemný standard spojený s několika pozitivními vlastnostmi, jako je:

  • Snadná údržba
  • Jednoduchá oprava
  • Nízká cena

Pokud bude ve vašem kupovaném interiéru podlaha dřevěná, rozhodně jásejte. Z hlediska životnosti a kvalitativních vlastností je o pořádný kus vpředu. Nehledě na to, že i o něco lépe vypadá.

Masivní nábytek

Když nábytek, tak z masivu

Součástí vybavených domů a bytů je přirozeně také nábytek. I když na první pohled může vypadat skvěle, informujte se na to, z čeho je vyrobený. Pokud jde o masivní nábytek, máte vyhráno. Je vyrobený ze surového dřeva, což se pozitivně podepisuje jak na vzhledu, tak i kvalitě. Méně kvalitní varianty jsou spíše produkty odpadů ze dřeva, kdy jsou různé třísky a podobné kusy lepeny nebo lisovány do požadovaných tvarů.

Zohledněte praktičnost

Domov by vám měl vyhovovat a měli byste se v něm cítit dobře. Souvisí to i s jeho celkovou praktičností. V pracovně by měly být PC stoly, v obývacím pokoji stěny, sedací souprava, konferenční stůl a doplňky, v kuchyni zase linka a jídelní stůl. Zkontrolujte také dostatek úložných prostorů, stejně jako to, zda vám vyhovuje i rozložení nábytku. Pamatujte, že v takovém interiéru budete žít i několik desítek let. A tak je třeba, aby vám vyhovoval. Naproti jdou už samotní developeři, kteří umožní prvotní výběr už při rezervaci bytu. Nastěhujete se tedy přímo do místa, které jste si částečně sestavili tak, aby vám bydlení vyhovovalo. A toho se držte.

Čtěte dále: