Většina lidí zná dřevo hlavně jako materiál, který je používaný hlavně v našich interiérech. Máme z něho vyrobenou kuchyni, podlahu, ale samozřejmě také nábytek. Dřevo jako takové ale nemá své místo pouze v interiérech, ale je základním materiálem pro stavbu celé řady domů. Zde se samozřejmě používá stavební a truhlářské řezivo, které je vyrobené ve standardizovaných rozměrech. Nejčastěji ve formě různých hranolů, prken, nebo také latí. Nejvíce dřeva se spotřebuje v souvislosti s konstrukcí střechy, a to samozřejmě té šikmé.

Výhody dřeva? Pevnost, odolnost a dlouhá životnost

Využití dřeva ve stavebnictví rozhodně není žádným novým trendem, jelikož se používá již po staletí, a to díky svým vlastnostem. Z hlediska kvality a celkové pevnosti je tak jedním z nejlepších materiálů, který lze při stavbě zvolit. A právě jeho kvalita se následně promítla i v tom, že začaly vznikat nové možnosti, a trh s tímto materiálem se celkově rozrůstal. Ukázkou mohou být třeba i OSB desky, které si získávají na oblibě i pro svou cenu, a velké možnosti použití. I zde je základním prvkem používaným při výrobě dřevo, tedy konkrétně případné jeho odpadové části. Vše je dokonale spojeno, a daná deska tak může posloužit i jako stavební prvek, a také není žádnou výjimkou ani podlaha z OSB desek. Zvláště v místech, kde se hledí na pevnost a kvalitu – ideální třeba do dílen, nebo zahradních domků a chatek.

Nákup u specialisty se vyplatí

V souvislosti s variabilitou použití různých typů dřeva je samozřejmě jasné, že především laik v oboru si nemusí být vždy jistý tím, jak správně, a kde správně nakoupit. Obecně platí, že je nejlepší vyrazit ke skutečnému specialistovi. Jedním z nich jsou i Palubky Procházka, kde zákazníky kromě velké možnosti výběru čeká i profesionální přístup, a to právě v podobě poradenství, a zvážení případných možností použitý vybraných typů.

Čtěte dále: