Dveře jsou neodmyslitelnou součástí našich životů. Mohou sloužit ke zlepšení izolačních vlastností v místnostech, mohou sloužit k většímu soukromí, ale stejně tak chrání i před nezvanými hosty. Pokud vybíráte ty pravé, rozhodně se vám budou hodit rady o tom, jaké vlastně existují konkrétní typy. Pojďme se na ně podívat.

Vnitřní dveře

Účel jejich použití je více než jasný, a to samozřejmě v rámci našeho interiéru. A to jak v jednotlivých místnostech, tak třeba i u koupelny a toalety. Tím hlavním, čím se liší, je určitě povrchová úprava. Volit totiž můžeme jak dveře se syntetickou dýhou, tak i dveře s dýhou přírodní. Oba materiály mají své pro a proti, ale rozhodně zaujmou nízkou náročností údržby a dokonalým vzhledem. Poslední variantou, která do této oblasti spadá, jsou dveře technické, určené hlavně do výrobních provozů či dílen. Ty už samozřejmě splňují i kvalitativní nároky s ohledem na ochranu zdraví či majetku.

Interiérové dveře Porta Doors

Vchodové dveře

Ty by měly především splnit požadavky s ohledem na tepelnou či zvukovou izolaci, ale i na bezpečnost. Dnes by tak dveře do bytu či domu měly umět ochránit třeba i před požárem, stejně jako by měly umět zamezit případným zlodějům před vstupem. V rámci konkrétního rozdělení poté můžeme tento sortiment třídit na dveře bytové, nebo dveře domovní. Rozdíl je hlavně v tom, že domovní jsou v přímém kontaktu s venkovním prostředím, zatímco ty bytové pouze se společnou chodbou.

Nezbytné zárubně

Co ale s dveřmi a jejich správným usazením souvisí, to jsou futra, též nazývané jako zárubně. V dnešní době tak můžeme volit obložkové zárubně a dveře, stejně jako jsou k dispozici i systémy regulovaném, a to s možností jak podlážkového, tak i bezpodlážkového (tedy takzvaného bezfalcového) typu. V tomto směru máme na mysli především konkrétní ty, od kterého se následně odvíjí samotný vzhled a celková robustnost daných zárubní.

Čtěte dále: