Uvažujete nad koupí nového bytu a váháte, zda si koupit raději starší nemovitost kterou opravíte, nebo je lepší novostavba? Za nás rozhodně doporučujeme možnost druhou. Pokud vás zajímají ty hlavní důvody, pojďme se na ně podívat. Jako příklad dobře poslouží byt Radotín, který je dnes v rámci pražských developerských projektů skutečným hitem. Právě na něm si tedy ukážeme, v čem je byt v novostavbě lepší.

Potěší už samotná lokalita

Dnešní developeři se snaží o to, aby mohli nabídnout byty v těch nejlepších možných lokalitách, které existují. Příklad Radotína je doslova ukázkový. Současný komplex nazývaný jako Rezidence Radotín v první řadě nadchne nádhernou zelení všude okolo. Tím ale výhody lokality nekončí. Blízko je to do CHKO, na přírodní koupaliště, stejně jako budou díky dlouhé cyklostezce nadšeni milovníci sportu. Zapomínat bychom neměli ani na dobrou dopravní obslužnost. V Praze tak můžete být za 6 – 16 minut, jednoduše veřejnou dopravou. Samozřejmostí je i možnost sednout do svého vozu.

Byt Radotín

Nové byty odpovídají aktuálním trendům

Pokud koupíte byt nový, máte jistotu toho, že jeho dispozice již budou odpovídat současným trendům. A mysli máme především situaci spojenou s tím, že jsou v nabídce dispozice od bytů 1+kk, až po byty 4+kk. Nechybí ale ani neméně vyhledávané a praktické mezonety. Potěší také užitná plocha jednotlivých místnosti, stejně jako balkon, terasa, nebo předzahrádka.

Výhodou současných nových bytů je také důraz na standardy. Je to v první řadě kvalita, jakou se mohou pyšnit podlahové krytiny, stejně jako třeba obklady. Důraz je kladen také na kvalitní izolace, které jsou spojeny hlavně s použitými okny. Nezklame ale ani dostatek dřevěných prvků, nebo dobrý systém vytápění pomocí bytového kotle. I to je dnes prioritou.

S bytem nesouvisí žádné budoucí náklady

Jelikož se jedná o byt nový, ihned připravený k bydlení, budou jediným vašim konkrétním nákladem finance, které vynaložíte na nákup nábytku. Máte tak jistoty spojené s tím, že vás nečekají žádné úpravy nebo opravy. To se u starších objektů, stejně jako samotných bytů říci nedá. Navíc díky použití kvalitních izolačních materiálů máte jistoty spojené i s tím, že ani náklady na provoz bytu nepřerostou únosnou mez. To se týká také fondu oprav.

Bydlíte s podobnými sousedy

Řada developerských projektů je také přímo zaměřena na určitou klientelu. V tomto případě budou hlavní část obyvatel tvořit rodiny. Máte tak jistotu, že koupi nového bytu v developerském projektu budete bydlet v místě s podobnými lidmi. Můžete tak navazovat přátelství, stejně jako umožníte svým dětem to, aby měly dostatek kamarádů. Navíc si můžete být jisti, že mnozí lidé budou mít stejné nebo velmi podobné zájmy, jako máte vy. I to vede k bezproblémovému soužití, stejně jako k bezproblémovému bydlení.

Čtěte dále: