Pouštíte se do stavby nebo rekonstrukce a také máte obavy z nedostatku stavebního materiálu? V dnešní době je to opravdu velkým problémem, protože stavební firmy vykupují stavební materiál ve velkém na developerské projekty. Menší soukromé projekty potom mají problém s dodávkami stavebního materiálu. V sezóně je obecně potíž sehnat třeba kvalitní zateplovací systémy, ale bývá běžně nedostatek i takových základních stavebních materiálů, jako jsou třeba pórobetonové tvárnice.

noboco.cz_hamax_cz_01

Šíře sortimentu je zásadní

Abyste se vyhnuli problémům s nedostatkem stavebního materiálu, je vhodné poohlédnout se po spolehlivých stavebninách v okolí. Protože při stavbě či rekonstrukci je potřeba rozličného materiálu, je vhodné, abyste měli v dosahu takové stavebniny, které disponují dostatečně širokým sortimentem. Odpadne vám tak shánění stavebního materiálu od různých dodavatelů.

Důležité jsou ceny i služby

Zároveň u stavebnin nehraje roli pouze cena, ale také služby, které jsou schopny poskytnout. Důvod je velmi jednoduchý, a to třeba už z pohledu dopravy stavebního materiálu, což v mnoha ohledech nemusí být logisticky snadné. Vyberete-li si třeba spolehlivé stavebniny Praha, můžete získat řadu služeb. Může to být například:

  • Dodávka materiálu ještě v den objednání
  • Dovoz materiálu na místo určení

noboco.cz_hamax_cz_02

U stavebnin je samozřejmě důležitá cena a rychlost, ale je také podstatné, aby vám byly schopny dodat materiál náročnější na přepravu. Rozměrnější nebo těžší náklad mnohdy sami neodvezete, a tak je vhodné, když stavebniny disponují přepravní technikou, která toto zvládne. Tyto služby dnes mohou poskytnout také levné stavebniny, a tak se nemusíte obávat, že by vás taková doprava musela vyjít neúměrně draho. Vždy se každopádně zaměřte na to, aby vámi vybrané stavebniny pro vaši stavbu či rekonstrukci nabídly přesně takový sortiment a služby, které pro vás mají smysl.

Čtěte dále: