Pokud bychom měli zmínit materiál, který je po několik let jedním z nejvyhledávanějších do moderních interiérů, potom je tímto materiálem rozhodně dřevo. A spolu s jeho oblibou se lidé začínají postupně vracet k oblíbeným možnostem nábytku, a tak jasně vede nábytek masiv. Ten si totiž dokáže najít své místo v mnoha interiérech, a to ať už jsou laděné do moderního, rustikálního, nebo jinak specifického stylu.

V centrálních místnostech by měl být základem

Každý byt má samozřejmě několik místností, kde trávíme nejvíce času. Kromě obývacího pokoje a kuchyně je to také ložnice, a všude tam by se měl kvalitní nábytek z masivu dostat. A zatímco v kuchyni rozhodně přijde vhod hlavně kvalitní jídelní stůl spolu s židlemi, ložnici by měla dominovat nejenom postel, ale i dostatek úložných prostorů na oblečení. A ideální možností mohou být šatní skříně s posuvnými dveřmi, které jsou nejenom dokonalým estetickým prvkem, ale také praktickým. A díky vůni samotného dřeva budou i ve vaší ložnici ideální podmínky pro spánek.

Přesuneme – li se do zmíněného obývacího pokoje, zde se doslova neobejdeme bez výraznější obývací stěny, která může být doplněna konferenčním stolkem, a to ideálně ze stejného typu dřeva. Vše tak vytvoří jedinečnou estetickou kombinaci.

Nezapomínejte ani na vaše děti, či předsíň nebo chodbu

Ony hlavní místnosti však nejsou tou jedinou možností, kde se dá nábytek z masivu použít. Příkladem jsou i dětské pokoje, jejichž součástí by měl být nejenom kvalitní psací stůl, ale nic nezkazíte, pokud zde umístíte i praktickou komodu z masivu. A stejně tak lze praktickými prvky obohatit vaši chodbu. A čím? Své místo by zde měl mít hlavně věšák a botník. I ty už mají na našem trhu nemalý odbyt. Masiv je zkrátka materiálem, který dokáže díky svým vlastnostem přesvědčit o tom, že je tou nejlepší možností.

Čtěte dále: