Také patříte mezi ty, kteří si chtějí splnit svůj sen a tak si postaví vlastní dům? Pokud ano, neměli byste při jeho návrhu zapomínat i na zdánlivé drobnosti. Je sice pravdou, že řada věcí se dá upravit a změnit i v případě, kdy dům stojí. Ne vždy to ale platí. Příkladem mohou být stavební otvory, které bývají na stavbě nejnáročnější. A nejsou to jenom okna, ale jsou to také dveře. Proto už při samotném návrhu mysleme na to, jaké dveře budeme používat, nebo jaké budou mít rozměry.

Posuvné dveře

Co současný trh nabídne?

Důvodem, proč se tomuto tématu věnujeme takto důkladně je hlavně to, že na trhu už nejsou jenom dveře klasické. Ty většinou využívaly standardizované stavební otvory, do kterých bylo možné umístit zárubně a následně umístit dveře jako takové. Dnes ale trh nabídne mnohem více. Příkladem mohou být posuvné dveře, které mohou být přesně takových rozměrů, které si zvolíte. A tomu by měl odpovídat i stavební otvor. Stejně tak musíme připomenout, že ne všechny typy vysouváme nutně podél stěny. Řešení takzvaných dveří do pouzdra totiž využívá systému, kdy se dveře schovají přímo do stěny pokoje. Je sice pravdou, že dodatečné stavební úpravy jsou možné, ale proč si neulehčit práci a na dané řešení nemyslet už před stavbou?

Podlahy, stěny, ale i nábytek

Máte jasno v tom, jakou barvou vymalujete vaše stěny, jaký odstín bude mít podlaha, nebo jaký typ nábytku budete nakupovat? I s tímto může souviset typ dveří. I když to mnoho lidí podceňuje, i ony jsou designovým prvkem interiérů a tak by měly s ostatními součástmi ladit. A to jak volbou správného materiálu, tak samozřejmě i barevného odstínu. Ne vždy je nutné jít cestou klasiky, jelikož kromě standardního dřeva to může být i sklo, které je dnes jako výplň často využíváno. Do moderních interiérů skvělá volba, o které je dobré uvažovat také v době, kdy řešíte ostatní hlavní a důležité věci.

Čtěte dále: