U stolů nejenom pracujeme, ale třeba také jíme, nebo nám poslouží jako odkládací prostor ať už pro cokoliv. Samozřejmě různých velikostí, materiálů a designů může být celá řada. Poslední roky se však doslova nabízí možnost, jak si ho vyrobit svépomocí, a to z euro palet. Ty jsou bez problémů dostupné, a právě z nich již několik desítek tisíc lidí daný stůl vyrobili. A jeho hlavní výhoda? Rozhodně originální, a jedním slovem dokonalý design, který zaručeně dokáže zaujmout.

stulzpalet2

Vlastní stůl z palet si můžete vyrobit svépomocí

Jednou z dalších výhod, proč se pro daný stůl rozhodnout, je i možnost vyrobit si ho přesně podle našich představ. Výhodou je, že k tomu nepotřebujeme žádné zvláštní nářadí, ani vybavení. Stačí hřebíky či vruty do dřeva, bruska, popřípadě i barva na natření daného stolu, tedy daných palet. Rázem je vše připraveno k tomu, abychom se i my mohli pustit do díla. Jediné, co je samozřejmě ještě potřeba, jsou alespoň trochu zručné ruce. Pokud máme obavy, jistě není na škodu vzít si někoho, kdo nám s danou realizací pomůže, a to proto, aby byl celkový výsledek takový, jaký chceme.  V některých případech je možné obrátit se třeba i na místní truhlářskou dílnu, které v tomto ohledu také může pomoci.

Jak na to? Pomůže stůl z palet návod

Následně již není nic jednoduššího, než se naplno pustit do práce. Základem je samozřejmě opracování daných palet, a jejich případné natření.  Jakmile je hotovo, můžeme dané palety začít umisťovat na sebe. V tomto ohledu záleží na nás samotných, jak vlastně chceme stůl vysoký, nebo velký. Jakmile jsou spojeny, je základ stolu hotov. Někdo ho již nechává takto, jiný ho chce stále ještě vylepšovat, a to například spodními pojezdovými kolečky, či vrchní deskou. Ta může být skleněná, nebo i dřevěná. Stejně tak je ale možné nechat stůl bez horní části. Ideální třeba pro zahradní stoly.

Čtěte dále: