Pokud máte v dlouhodobém časovém horizontu v plánu si nechat zrekonstruovat byt, bude vás nejspíše zajímat, jak přesně taková rekonstrukce probíhá, jak moc je časově náročná a jak se během ní postupuje krok za krokem. Rekonstrukce bytu Praha začíná tím, že se nejprve vyplní kontaktní formulář. Pokud byste nechtěli vyplňovat žádné formuláře, stejně tak stačí pro domluvení rekonstrukce bytu i telefonický hovor. Následně se vám do dvaceti čtyř hodin ozveme a domluvíme si s vámi schůzku. Schůzka musí probíhat v místě, ve kterém má rekonstrukce probíhat. Je to z důvodu co nejpřesnějšího sestavení časového plánu jednotlivých prací během rekonstrukce bytového jádra. Na základě této návštěvy pak sestavujeme i předběžnou cenovou kalkulaci.

Nejprve začneme společnou prohlídkou bytu

Materiály pro rekonstrukce bytu Praha vybíráme společně s našimi zákazníky. Kalkulace vám nastíní, jaké jednotlivé položky byste investovali do materiálu, kolik za samotnou práci a jaká částka z ceny zbývá na režii. Poté se vždy podepisuje smlouva o dílo. Dokud není smlouva podepsána, není možné začít rekonstrukce bytu realizovat, tento legislativní dokument je pro její průběh a uskutečnění nezbytný.

clanek4

Mnoho klientů se zajímá, zda-li je pro rekonstrukci potřeba stavebního povolení. Ve většině případů ho potřeba není. Pokud vysloveně neměníte účel vašeho prostoru (například přestavba bytu na kancelář k obchodním, či podnikatelským účelům), či způsob topení, není nutné rozhodnutí o provedení rekonstrukce ani nikde nahlašovat.

Ve většině případů není třeba stavebního povolení

Pokud by se ale rekonstrukce týkala zásahu do nosných stěn, pak je stavební povolení nutné. Zároveň celý proces musí zhodnotit a posoudit odborný stavební inženýr. Není však nutné se bát složitých formalit, běžně s jejich vyřizováním klientům pomáháme, nebo je během rekonstrukce bytu vyřizujeme za ně. Častou otázkou je také to, jak dlouho by celá rekonstrukce měla trvat. Na to se nedá odpovědět s určitostí, protože pokaždé záleží na velikosti prostoru a složitosti rekonstrukce bytu Praha, orientačně však uvádíme zhruba 10 pracovních dnů pro malý byt, pokud se jedná o velké prostory, může se doba rekonstrukce bytu prodloužit až kolem jednoho měsíce. Kolik vás bude rekonstrukce bytu Praha stát? Uvedeme opět na příkladu – pro středně velký byt včetně položení nové podlahy se pohybujeme zhruba na 200 000 Kč.

Nedílnou součástí rekonstrukce bytu jsou také malířské služby. Barevné odstíny si klienti nechávají míchat dle nabídnutých a přiložených vzorníků. Penetrační nátěry se používají na úpravu povrchu po seškrabání původních nátěrů, nebo po odstranění tapet. Tento typ nátěru má za úkol hlavně snížit a sjednotit savost podkladu. Pokud bychom jej vynechali, pak bude omítka velmi náchylná a odebere z nátěru všechnu vodu, do které je hnojivo rozpuštěno.

Naši malíři Praha provádějí základní úkony za tyto ceny: škrábání staré malby za 10 Kč za metr čtvereční, strhávání tapet 20 Kč za tentýž rozměr. Bandážování prasklin provádějí za 65 Kč za metr a jejich následné akrylování pak za 25 Kč taktéž za metr.

Čtěte dále: