Myslíte si, že stavba domu je běh na dlouhou trať? Rozhodně ne nezbytně, jelikož existují řešení, které mohou být klientovi předány již jeden měsíc od počátku samotné realizace. Samozřejmě to souvisí se stavbou na klíč, kdy se o vše potřebné postará dodavatelská firma. A pokud vás zajímá, o jaký typ domu jde, tak se jedná o domy montované. Ty jsou vyráběny z kvalitního dřeva, které však přináší vysokou pevnost, odolnost a samozřejmě i dostatečné izolační vlastnosti. A navíc je toto řešení nejenom rychlé, ale také v poměru k jiným technologiím mnohem levnější.

Velmi propracovaný stavebnicový systém

Stavba takového domu by se dala přirovnat například k výrobě výrobku menších rozměrů, a to ze dřeva. Jednotlivé díly se pouze přivezou na místo stavby, a zkušení pracovníci, kteří mají v tomto oboru dostatek zkušeností, se již pustí do práce. Jednotlivé díly mají svá určená místa, a samozřejmě do sebe vzájemně zapadají. Díky tomu dům roste a roste, a to den po dni. A jakmile je dřevěný základ postaven, pokračuje se dále, přes izolace, vrchní omítky, ale i další prvky. A pokud se při předání postavíte před svůj dům, rozhodně nepoznáte, že by byl právě ze dřeva vyrobený. Takto dokonale mohou dřevěné montované domy, které jsou dodávány na klíč, vypadat.

Plnění přísných norem

Samozřejmě s ohledem na použitý materiál je použito takových technologií a dodatečných prvků, aby stavba plnila i řadu protipožárních a jiných bezpečnostních norem. Navíc potěší i milovníky přírody, a to jak zmíněnou nízkou energetickou náročností, tak i tím, že jsou vyrobeny právě zde dřeva, které je na naší zemi obnovitelným materiálem.

A co více, ze dřeva nemusí být postaveny pouze rodinné domy, ale i domy, které budou sloužit jako administrativní objekty, restaurace, nebo další komerční prostory. A podobných staveb, kdy rodinné domy převládají, je na našem území již několik desítek tisíc.

Čtěte dále: