Dřevo je ve stavebnictví osvědčeným materiálem, který má hned několik pozitiv. Pokud se na ně podíváme blíže, patří sem:

  • Dlouhá životnost
  • Vysoká odolnost vůči poškození
  • Stálost v různých podmínkách

Aby dřevo skutečně vydrželo tolik, co očekáváte, je třeba ho také chránit a ošetřovat. Jak na to? Podívejte se s námi.

drevo2

Opravte veškeré problémy

Prvním krokem je vždy oprava případných poškozených a problémových částí. Dnes už se nejedná o nic složitého, jelikož použít lze speciální tmely na dřevo. Pomocí nich jednoduše zacelíte případné praskliny, nebo jiná drobná poškození. Vše bude opět vypadat dokonale a celistvě, díky čemuž se budete moci bez potíží pustit i do dalších kroků.

Zvyšte životnost dřeva

Co rozhodně u dřevěných materiálů nepodceňovat, to je snaha spojená se zvýšením životnosti tohoto materiálu. Jak na to? Správnou cestou je snaha o dosažení větší odolnosti proti různým povětrnostním vlivům. K tomu mohou posloužit četné produkty. Primárně se používají různé lazury na dřevo. Stejně tak nemusí být problém s použitím napouštědel. V obou případech je hlavním cílem ošetřit dřevo do hloubky, což se projeví jak i na jeho celkové odolnosti. Moderní lazury se dnes dokážou i přizpůsobit pohybům dřeva, díky čemuž nedochází k popraskání ochranné vrstvy.

Doporučujeme i finální nátěr

Máte dřevo dostatečně ošetřeno? Potom je posledním krokem finální nátěr, který má nejenom ochrannou, ale i designovou funkci. První možností jsou barvy na dřevo, které se dnes vyrábějí v celé řadě různorodých odstínů a variant. Dále je vhodné zvolit i kvalitní laky na dřevo, které také přispějí k zajímavému vzhledu a dále vytvoří další z ochranných vrstev, která dokáže dřevo ochránit. Když výše popsaný postup nebudete zanedbávat, bude jakýkoliv dřevěný prvek ve vašem exteriéru nejenom skvěle vypadat, ale bude vám i velmi dlouho sloužit.

drevo

Čtěte dále: